دوربین های مدار بسته IP

دوربین های مدار بسته 4K

این روزها دوربین مدار بسته 4K به دلیل قابلیت های فوق العاده ضبط تصاویر با وضوح بالا سر و صدایی به پا کرده است. از آنها با عنوان 4k یاد می شود زیرا دارای وضوح افقی 4000 پیکسل (به طور دقیق 4096)  و وضوح عمودی 2160 پیکسل هستند. برای اینکه به کیفیت بالای وضوح دوربین های مدار بسته 4k پی ببرید، یک مثال ساده میزنیم؛ تلویزیون های خانگی که HD یا HD واقعی نامیده می شوند، وضوح صفحه نمایش آنها 1080 و 1920 پیکسل میباشد، یعنی وضوح تصویر دوربین مدار بسته 4K، حدود 4 برابر تلویزیون های HD هستند.

از دوربین مدار بسته 4K در بسیاری از مشاغل و ساختمان ها به عنوان گزینه اول دوربین مدار بسته انتخاب می شود زیرا کیفیت تصویر، رنگ و عملکرد بهتری نسبت به دوربین های 1080P ارائه میدهند. به علت اینکه امروزه خرید دوربین مدار بسته 4k افزایش زیادی یافته است، تصمیم گرفتیم در این مقاله از مقالات آموزشی دوربین کده به بررسی این دوربین و مزایای آن بپردازیم.

چه زمانی از دوربین مدار بسته 4K استفاده کنیم؟

  • برای برنامه نرم افزار دوربین مدار بسته خود به دوربینی با وضوح و امنیت بالا نیاز داشته باشید.
  • هنگامی که باید مناطق بزرگ مانند پارکینگ ها را روی یک دوربین مدار بسته کنترل کنید
  • هنگامی که شما میخواهید مانیتور یا وضوح نظارت خود را به روز کنید.
  • شما به یک راه حل نظارت تصویری در آینده نیاز دارید.
  • شما مایل به استفاده از آخرین فناوری دوربین مدار بسته هستید.
     

مزایای دوربین مدار بسته 4K

·         وضوح تصویر

بدون تردید، یکی از مهم ترین ویژگی های هر دوربین مدار بسته ای، وضوح بالای تصویر است. بسیاری از دوربین های امنیتی مدرن، کیفیت تصویر HD 1080P ارائه میدهند، در حالی که کاربرانی که به دنبال کنترل تصویر بهتر و پیشرفته تری هستند، معمولا دوربین مدار بسته 4K را انتخاب میکنند.

·         زاویه دید گسترده

زاویه دید دوربین های مدار بسته 4K نسبت به دیگر انواع دوربین مدار بسته بسیار گسترده تر است. این ویژگی به شما این امکان را میدهد تا با استفاده از یک دوربین منطقه وسیع تری را تحت پوشش قرار دهید. یک دوربین 4K با عملکرد PTZ می تواند به جای چندین دوربین امنیتی HD 1080p عمل کند، یعنی به جای استفاده از چند دوربین مدار بسته برای نظارت، می توانید فقط از یک دوربین 4k استفاده نمایید.

·         قابلیت دید در شب

یک دوربین مدار بسته خوب، باید همان طور که در روز تصاویر با کیفیت ضبظ میکند، در زمان تاریکی و شب هنگام هم تصاویر با وضوح بالا و قابل اعتماد ارائه دهد. دوربین 4K قابلیت دید در شب را دارد اما توجه کنید که چه در صورت خرید دوربین مدار بسته 4K و چه در خرید دوربین های 1080P به دنبال دوربین های 100 فوت یا بیشتر بروید.

مقاله مرتبط: دوربین مدار بسته دید در شب
 

·         قابلیت ضبط تصاویر رنگی در نور کم

دوربین‌های  4K قادرند در نور بسیار کم، تصاویر رنگی ضبط کنند. در شرایط تاریک ‌تر نیز، دوربین از تابع وارونه‌ی تک ‌رنگی برای سوئیچ به تصاویر سیاه و سفید استفاده می‌کند. دوربین 4K می‌تواند تصاویر را در فضاهایی که نور کم است، با استفاده از LED های مادون قرمز که در آن کار گذاشته شده است، ثبت کند.

·         بزرگنمایی دیجیتال و صدای دو طرفه

دوربین مدار بسته 4K هم مانند سایر دوربین های امنیتی دارای ویژگی هایی مانند بزرگنمایی دیجیتال، صدای دو طرفه، مشاهده از راه دور، تشخیص حرکت و غیره میباشد. شما باید با توجه نیاز و کاربرد خود، این ویژگی ها را در دوربین مدار بسته 4K و دوربین های 1080p مقایسه کرده و سپس بهترین دوربین مدار بسته را خریداری کنید.

·         ضد آب 

اگر قصد دارید دوربین مدار بسته را در محیط باز نصب کنید، بهتر است که به دنبال جنس هایی که ضد آب و رطوبت هستند بگردید، زیرا این ویژگی ها برای اطمینان از نظارت عالی بدون توجه به شرایط آب و هوایی و همچنین محافظت از دوربین مدار بسته در مقابل خرابکاری های سارقین، ضروری میباشند.

نظر شما چیه ؟

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *